Skoči na vsebino

Fakulteta za šport

Mednarodna pisarna Fakultete za šport

Javni razpis za zbiranje kandidatov za dolgoročno mobilnost študentov z namenom praktičnega usposabljanja v okviru programa Erasmus+ v študijskem letu 2025/2026

Upravičeno obdobje za izvedbo Erasmus+ mobilnosti z namenom praktičnega usposabljanja je v okviru tega razpisa od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026. 

Študent lahko pri istem delodajalcu opravi največ 6 mesecev Erasmus+ praktičnega usposabljanja skupno največ 12 mesecev). Obdobje fizične mobilnosti v tujini je omejeno od najmanj 2 do največ 12 mesecev na vsaki stopnji študija (študij in praksa). Obdobje fizične mobilnosti v tujini lahko študent kombinira z izvedbo virtualne mobilnosti, do skupnega trajanja največ 12 mesecev, pri čem virtualni del mobilnosti ni financiran s sredstvi Erasmus+ in se ne šteje v kvoto Erasmus+ statusa. 

Razpis v VISU (UL FŠ) je odprt do porabe sredstev oziroma najkasneje do 30. 6. 2026 (interni rok). Univerza v Ljubljani bo sprejemala prijave od 1.9.2025 naprej do porabe sredstev oziroma najkasneje do 1. 7. 2026.

Za prijavo za finančno pomoč na UL boste potrebovali digitalni podpis!

 

POGOJI ZA KANDIDIRANJE NA JAVNEM RAZPISU TER VSEBINA IN PRIPRAVA VLOGE

Pogoji za kandidiranje za prijavitelje

Na razpis se lahko prijavi študent UL pod naslednjimi pogoji:

  • Da je v času mobilnosti vpisan na matični članici UL.
  • Diplomanti,  ki se prijavijo v zadnjem letniku študija (ko še imajo status študenta), obvezno do datuma zaključka študija in opravijo praktično usposabljanje po zaključku študija, vendar ne kasneje kot v enem letu po zaključku študija (diplomiranju oz. magistriranju) oz. do zaključka upravičenega obdobja, ki je 30. 9. 2026. Za datum zaključka študija se šteje zagovor zaključnega dela ali zadnji izpit in ne datum, do kdaj ima študent status študenta.
  • Pogoj za prijavo je že sklenjen Erasmus+ ŠTUDIJSKI SPORAZUM za praktično usposabljanje (»Learning Agreement for Traineeship«,) ki ga podpišejo študent, delodajalec in odgovorna oseba na članici (Erasmus+ koordinator).

Na razpis se ne morejo prijaviti študenti, ki imajo neporavnane finančne obveznosti iz naslova programa Erasmus ali Erasmus+ ali so bili sankcionirani v disciplinskem postopku..

Minimalen obseg dela na praktičnem usposabljanju je 25 ur na teden. Sodelujoče države v programu Erasmus+ so: članice Evropske unije, Islandija, Lihtenštajn, Norveška, Severna Makedonija, Srbija in Turčija.

Študenti ne smejo opravljati mobilnosti v državi univerze pošiljateljice, v državi svojega stalnega bivališča in v državi, katere državljani so. Celoten čas Erasmus+ študija v tujini mora študent bivati v kraju univerze gostiteljice v tujini. Prekinitve in predčasni zaključki mobilnosti morajo biti vnaprej odobreni s strani Univerzitetne službe za mednarodno sodelovanje.

PRIJAVA:

Študent, ki želi oditi na praktično usposabljanje v tujino kot v okviru tega razpisa odda prijavo VSAJ EN MESEC pred začetkom mobilnosti. Pozor mednarodna pisarna UL FŠ bo med 25.7.2026 in 15.8.2025 zaprta.

Prijava z vsemi zahtevanimi prilogami se odda preko VISa – razdelek: Prijava na izmenjavo v študijskem letu 2025/2026, Erasmus+ mobilnost študentov za prakso

Prijava mora vsebovati:

1. Sporazum za Erasmus+ praktično usposabljanje,  ki je že potrjen in podpisan s strani delodajalca, Erasmus+  koordinatorja  UL FŠ in študenta,

2. motivacijsko pismo (v slovenskem jeziku), ki mora zajemati naslednje informacije:

  • Kako je delo, ki ga bo opravljal v času strokovnega praktičnega usposabljanja v tujini, povezano s področjem študija študenta na matični fakulteti.
  • Kako bo strokovno praktično usposabljanje v tujini prispevalo k nadaljnjemu izobraževanju in/ali zaposljivosti.
  • Opis institucije gostiteljice/podjetja in opis službe/oddelka (področje dela, število zaposlenih, leto ustanovitve …).

3. Študent naj odda pri prijavi v VIS tudi potrdilo o vpisu (oz. zadostuje tudi potrdilo o izpolnjevanju pogojev za vpis v naslednje študijsko leto, ki ga izda matična fakulteta oz. referat).

 

Finančna pomoč

Informacije glede dotacije najdete v razpisnem besedilu.

 

Mednarodna pisarna UL FŠ

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

JAVNI RAZPIS ZA ZBIRANJE KANDIDATOV ZA KRATKOROČNO MOBILNOST DOKTORSKIH ŠTUDENTOV Z NAMENOM ŠTUDIJA IN/ALI PRAKSE V OKVIRU PROGRAMA ERASMUS+KA131 za leto 2025/2026

 

NAMEN IN CILJ JAVNEGA RAZPISA

Ta razpis za zbiranje kandidatov se nanaša na ključni ukrep KA1 131, učna mobilnost posameznikov.

V okviru tega razpisa program Erasmus+ študentu omogoča, da del rednih študijskih obveznosti, praktičnega usposabljanja, raziskovalnega dela ali pripravo doktorske naloge na tretji stopnji študija namesto na matični instituciji opravi na instituciji v tujini.

Na ta razpis se lahko prijavijo študenti, ki bodo v času mobilnosti vpisani na kateri koli študijski program tretje stopnje na UL. V primeru mobilnosti z namenom prakse se lahko prijavijo tudi študenti, ki bodo v kratkem zaključili študij tretje stopnje na UL, vendar morajo prijavo na ta razpis oddati še pred zaključkom študija in s prakso zaključiti v 12 mesecih po zaključku študija oz. do konca upravičenosti razpisa (kar nastopi prej).

Obdobje fizične mobilnosti v tujini je omejeno od najmanj 5 zaporednih dni do največ 30 dni. Obdobje fizične mobilnosti v tujini lahko študent kombinira z izvedbo virtualne mobilnosti, do skupnega trajanja največ 12 mesecev, pri čem virtualni del mobilnosti ni financiran s sredstvi Erasmus+. Če je študent na tretji stopnji predhodno že izvedel Erasmus+ mobilnost z namenom študija ali prakse, skupni seštevek že opravljenega študija in/ali praktičnega usposabljanja ter zaprošenega ne sme presegati 12 mesecev.

Študent lahko na kratkoročno doktorsko mobilnost z namenom študija/prakse odide večkrat, pri čemer trajanje posamezne mobilnosti ne sme presegati 30 dni. Če želi študent kratkoročno mobilnost opravljati na isti instituciji, mora med mobilnostma miniti vsaj 30 dni, kolikor je maksimalno trajanje kratkoročne mobilnosti.

Študent ne sme iti neposredno iz dolgoročne na kratkoročno mobilnost na isto institucijo ter obratno. Med takima mobilnostma mora miniti vsaj 30 dni.

V primeru kratkoročne mobilnosti doktorskih študentov z namenom študija lahko študent mobilnost izvede na institucijah, s katerimi ima matična univerza/članica študenta podpisan medinstitucionalni sporazum o izmenjavi študentov v določenem študijskem letu.

Partnerske institucije za 3. stopnjo so  UL FŠ so:

CZ, UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE, PRAHA (Erasmus koda: CZ PRAHA07); prva, druga in tretja stopnja 

CZ, UNIVERZITA PALACKEHO V OLOMOUCI, OLOMOUC (Erasmus koda: CZ OLOMOUC01); prva, druga in tretja stopnja 

DE, FRIEDRICH-SCHILLER-UNIVERSITAT JENA, JENA (Erasmus koda: D  JENA01); prva-, druga- in tretja stopnja (potrebno priložiti potrdilo  o znanju nemščine B2)

HR, SVEUCILISTE U ZAGREBU, ZAGREB (Erasmus koda: HR ZAGREB01); prva-, druga- in tretja stopnja

HR, FACULTY OF KINESIOLOGY SPLIT, (Erasmus koda: HR SPLIT01), prva, druga in tretja stopnja  

RS, UNIVERSITY OF NIŠ, (Erasmus koda: RS NIS01), prva, druga in tretja stopnja

IS, REJKJAVIK UNIVERSITY (Erasmus koda: IS REYKJAVIK05), druga in tretja stopnja

BE, KATHOLIEKE UNIVERSITEIT LEUVEN, LEUVEN (Erasmus koda: B LEUVEN01), tretja stopnja

BE , VRIJE UNIVERSITEIT, Brussel, (Erasmus koda: B BRUSSEL01), prva, druga in tretja stopnja

V primeru, da si želite opraviti doktorsko izmenjavo na drugi instituciji, se posvetujte z mednarodno pisarno UL FŠ

Obdobje študija v tujini mora biti del študentovega študijskega programa, ki vodi do dokončanja tretjega cikla študija. Obdobje študija v tujini lahko vključuje tudi prakso. Taka kombinacija ustvarja sinergije med akademskimi in strokovnimi izkušnjami v tujini.

Kratkoročno mobilnost z namenom prakse lahko doktorski študenti opravijo v raziskovalnem inštitutu, laboratoriju, organizaciji ali na katerem koli drugem ustreznem delovnem mestu v eni izmed držav, ki sodelujejo v programu Erasmus+. V to so zajeta tudi asistentstva za poučevanje za študente tretje stopnje, ki bodo postali učitelji, in raziskovalna asistentstva za doktorande v kateri koli ustrezni raziskovalni ustanovi. Za nadaljnje povečanje sinergij s programom Obzorje Evropa se lahko te mobilnosti izvajajo tudi v okviru raziskovalnih projektov, financiranih s sredstvi iz programa Obzorje Evropa, ob popolnem spoštovanju načela preprečevanja dvojnega financiranja aktivnosti s sredstvi EU. Minimalna delovna obveznost študenta na praksi je 25 ur na teden.

Organizacije gostiteljice praktičnega usposabljanja (razen v državah regij 13 in 14 ter v 3. državah, ki niso pridružene programu Erasmus+) so lahko:

javno ali zasebno, malo, srednje ali veliko podjetje (vključno s socialnimi podjetji, z javnimi organi na lokalni, regionalni ali nacionalni ravni); socialni partner ali drugi predstavnik delovnega življenja (vključno z gospodarsko zbornico, obrtno/strokovnimi združenji in sindikati); raziskovalni inštituti; fundacije; šolski/inštitutski/izobraževalni centri; neprofitne organizacije in združenja ter nevladne organizacije; organi, ki zagotavljajo poklicno svetovanje, strokovno svetovanje in informacijske storitve.

 Kratkoročno doktorsko mobilnost se lahko opravi tudi kot kombinirano mobilnost. Kombinirana mobilnost je kombinacija fizične mobilnosti (ki traja od 5 do 30 dni) z virtualno komponento (ki traja do skupno 12 mesecev), ki olajša spletno izmenjavo in timsko delo za sodelovalno učenje. Vsak študent lahko kombinirano mobilnost opravi tudi z udeležbo v kombiniranem intenzivnem programu, pri katerem pa je virtualni del obvezen. Virtualni del mobilnosti ni financiran.

Na ta razpis ni mogoče prijaviti mobilnosti z namenom udeležbe na konferencah v tujini.

Kratkoročna doktorska mobilnost v tujini v okviru programa Erasmus+ mora biti vnaprej določena z dokumentom ŠTUDIJSKI SPORAZUM (Learning Agreement) za študij ali prakso, ki ga podpišejo študent, Erasmus+ koordinator na matični članici in Erasmus+ koordinator/delodajalec na tuji instituciji. Študijskemu sporazumu za študij mora kandidat priložiti tudi plan dela/raziskovanja. Ta dva dokumenta sta pogoj za sklenitev Sporazuma o Erasmus+ nepovratnih sredstvih med UL in izbranim študentom. Sporazum o Erasmus+ nepovratnih sredstvih med UL in študentom mora biti sklenjen PRED odhodom študenta na Erasmus+ mobilnost.

Če bo študent za kratkoročno doktorsko mobilnost prejel kreditne točke (ECTS), se to prav tako opredeli v Študijskem sporazumu.

Študent lahko v okviru tega razpisa kratkoročno doktorsko mobilnost z namenom študija izvede v sodelujočih državah programa Erasmus+ (članice Evropske unije, Islandija, Liechtenstein, Norveška, Severna Makedonija, Srbija in Turčija) ter v partnerskih državah regij 13 in 14 ter v 3. državah, ki niso pridružene programu Erasmus+.

Študent lahko v okviru tega razpisa kratkoročno doktorsko mobilnost z namenom prakse izvede v sodelujočih državah programa Erasmus+ (članice Evropske unije, Islandija, Liechtenstein, Norveška, Severna Makedonija, Srbija in Turčija). V partnerskih državah regij 13 in 14 ter v 3. državah, ki niso pridružene programu Erasmus+, pa le v primeru, da prakso izvede na akreditirani visokošolski instituciji.

Študenti ne smejo opravljati mobilnosti v državi univerze pošiljateljice, v državi svojega stalnega bivališča in v državi, katere državljani so.

Celoten čas Erasmus+ mobilnosti mora študent bivati v kraju univerze gostiteljice v tujini.

Doktorski študent, ki je hkrati zaposlen na UL (mladi raziskovalec)[1], za kratkoročno doktorsko mobilnost prejme Erasmus+ dotacijo, skladno s pravili projekta. Članica UL mu izda potni nalog. Po vrnitvi z mobilnosti študent zaključi potni nalog in vanj vpiše prejeti znesek iz Sporazuma za Erasmus+ finančno pomoč. Ta znesek se odšteje od obračunanega potnega naloga, študent prejme le razliko. Na ta način lahko preko potnega naloga prejme tudi povrnjen morebitni strošek vize in zavarovanja, česar Erasmus+ dotacija trenutno ne predvideva.

Na ta razpis se lahko prijavijo tisti doktorski študenti, ki bodo kratkoročne doktorske mobilnosti z namenom študija ali prakse v tujini izvedli od 1. junija 2025 do najkasneje 30. junija 2026 oz. do porabe sredstev, če to nastopi prej.

 POGOJI ZA KANDIDIRANJE NA JAVNEM RAZPISU TER VSEBINA IN PRIPRAVA VLOGE

Na razpis se lahko prijavi študent UL pod naslednjimi pogoji:

da je v času mobilnosti vpisan na matični članici UL kot študent tretje stopnje; na mobilnost za prakso se lahko prijavijo tudi študenti, ki so ob oddaji prijave (še) vpisani na matični članici UL kot študenti tretje stopnje, mobilnost pa bodo izvedli v času enega leta po zaključku študija tretje stopnje oz. do zaključka razpisa.

Na razpis se ne morejo prijaviti študenti, ki imajo neporavnane finančne obveznosti iz naslova programa Erasmus ali Erasmus+.

Vsebina in priprava vloge

Za prijavo na javni razpis mora prijavitelj izpolniti spletno prijavo v skladu z navodili članice vsaj 30 dni prej in ne več kot 60 dni pred začetkom mobilnosti. Prijavo odda na svoji članici preko spletne aplikacije VIS.

Prijavi mora obvezno priložiti:

v primeru kratkoročne mobilnosti doktorskih študentov z namenom študija: Erasmus+ sporazum za študij (Learning Agreement for Studies), podpisan s strani študenta, domačega in tujega Erasmus+ koordinatorja ter plan raziskovanja, potrjen s strani domače in gostujoče institucije. v primeru kratkoročne mobilnosti doktorskih študentov z namenom prakse: Erasmus+ sporazum za prakso (Learning Agreement for Traineeship), podpisan s strani študenta, domačega in tujega Erasmus+ koordinatorja/delodajalca ter z opredeljeno vsebino prakse.

 MERILA ZA IZBOR PRIJAVITELJEV IN NAČIN IZBIRE

Članica potrdi prijavo študenta in vsebino Erasmus+ Študijskega sporazuma s podpisom le-tega.  Odobritev prijav za Erasmus+ finančno pomoč bo potekala sprotno, glede na datum prejema prijave s strani članice, do porabe sredstev. Univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje (v nadaljevanju: USMS) študentu posreduje navodila za oddajo spletne prijave za Erasmus+ finančno pomoč na VIS UL, ki jo mora študent oddati vsaj 10 delovnih dni pred začetkom mobilnosti.

 FINANČNA DOTACIJA ERASMUS+

Na podlagi odobrenih sredstev Evropske komisije in na podlagi prejetih prijav bo Nacionalna agencija CMEPIUS Univerzi v Ljubljani odobrila sredstva. Izbrani študent programa Erasmus+ ni samodejno upravičen do Erasmus+ finančne pomoči. Za Erasmus+ finančno pomoč ter za morebitne dodatke mora zaprositi preko spletne prijave na VIS UL. Erasmus+ finančna pomoč mora biti študentu izplačana PRED začetkom mobilnosti.

Za prvi dan mobilnosti se šteje dan, ko mora biti študent prisoten na tuji instituciji oz. pri delodajalcu, to je lahko prvi dan predavanj/dela, in ne dan prihoda v tujino. Kot zadnji dan šteje zadnji dan, ko mora biti študent prisoten na tuji instituciji oz. pri delodajalcu, in ne dan odhoda.

Erasmus+ finančna pomoč sofinancira stroške mobilnosti v tujini in ne pokrije stroškov v celoti. Višina bo opredeljena v Sporazumu o Erasmus+ nepovratnih sredstvih, ki ga bo študent podpisal po oddaji prijavne dokumentacije. Dotacija je lahko odobrena samo za čas v okviru najkrajšega oz. najdaljšega obdobja po tem javnem razpisu. Študent, ki prejme Erasmus+ finančno dotacijo, je še naprej upravičen prejemati morebitno nacionalno štipendijo (npr. državno štipendijo, Zoisovo štipendijo …).

Pravice, obveznosti in odgovornosti študentov pri dodelitvi finančne pomoči bodo konkretneje opredeljene v Sporazumu o Erasmus+ nepovratnih sredstvih, ki ga bo študent sklenil z UL pred odhodom na kratkoročno mobilnost.

Finančna pomoč za študente, ki bodo financirani iz tega razpisa, je odvisna od števila dni na mobilnosti in bo v projektu KA131 2024 znašala:

TRAJANJE MOBILNOSTI

DNEVNI ZNESEK

ENKRATNI DODATEK ZA ŠTUDENTE Z MANJ PRILOŽNOSTMI

do vključno 14. dneva fizične mobilnosti

79 €/dan

100 €

od 15. do 30. dneva fizične mobilnosti

56 €/dan

150 €

Po potrebi sta lahko v finančno pomoč zajeta tudi po 1 dan potovanja pred aktivnostjo in 1 dan po njej.

 

V okviru tega razpisa se lahko študentu, ki mu je odobrena osnovna Erasmus+ dotacija za kratkoročne doktorske mobilnosti, izplačajo naslednji finančni dodatki:

Izbrani študenti iz okolij z manj priložnostmi bodo lahko poleg osnovne Erasmus+ finančne pomoči prejeli tudi dodatno podporo za študente z manj priložnostmi.

Pogoji za upravičenost do tega dodatka so, da študent v času prijave na razpis (oziroma najkasneje do začetka mobilnosti) izpolnjuje naslednje pogoje:

ima status študenta s posebnimi potrebami ali ima status študenta s posebnim statusom (status kategoriziranega športnika, priznanega umetnika/kulturnika, udeleženca mednarodnih tekmovanj ali status starša) ali da ima sam oziroma eden izmed članov družine (ki živijo v istem gospodinjstvu s študentom): odločbo CSD (državna štipendija, denarna socialna pomoč, varstveni dodatek, otroški dodatek ali dodatek za velike družine) ali odločbo ZZZS ali odločbo ZRSŠ ali odločbo ZPIZ, ki dokazuje npr. invalidnost ali da prihaja iz enostarševske družine (Enostarševska družina je skupnost enega od staršev z otroki, kadar je drugi od staršev umrl in otrok po njem ne prejema prejemkov za preživljanje ali je drugi izmed staršev neznan ali kadar otrok po drugem izmed staršev dejansko ne prejema prejemkov za preživljanje.) ali da prihaja iz rejniške družine ali da mu Slovenija nudi mednarodno zaščito ali da je predstavnik romske skupnosti.

Študent upravičenost izkazuje z ustrezno odločbo/sklepom/dokumentom, ki je del prijavne dokumentacije ob prijavi za finančno pomoč.

V primeru, da prijavitelj nima slovenskega državljanstva, mora, da bi bil upravičen do dodatka za študente z manj priložnostmi, predložiti druga ustrezna dokazila (originale in prevode v angleščino ali slovenščino), ki izkazujejo, da prihaja iz okolja z manj priložnostmi. To so:

potrdilo iz gospodinjske evidence, ki izkazuje, koliko oseb živi skupaj s prijaviteljem v skupnem gospodinjstvu; potrdila o prihodkih prijavitelja in vseh družinskih članov, ki živijo v skupnem gospodinjstvu, za celotno koledarsko leto 2024.

 Študenti bodo upravičeni tudi do sredstev za pot, katerih višina je odvisna od razdalje med krajem organizacije pošiljateljice (Ljubljana) in krajem sedeža organizacije gostiteljice ter načinom potovanja (zeleno potovanje ali ne). Za izračun razdalje se uporabi EU Kalkulator razdalj (https://erasmus-plus.ec.europa.eu/resources-and-tools/distance-calculator).

ODDALJENOST DO KRAJA MOBILNOSTI

(IZRAČUN Z EU KALKULATORJEM RAZDALJ)

STANDARDNO POTOVANJE + DO 2 DODATNA DNI ZA POT

(IZPLAČILO NA UDELEŽENCA)

ZELENO POTOVANJE + DO 6 DODATNIH DNI ZA POT

(IZPLAČILO NA UDELEŽENCA)

med 10 in 99 km

28 €

56 €

med 100 in 499 km

211 €

285 €

med 500 in 1999 km

309 €

417 €

med 2000 in 2999 km

395 €

535 €

med 3000 in 3999 km

580 €

785 €

med 4000 in 7999 km

1188 €

1188 €

nad 8000 km

1735 €

1735 €

 

Študente spodbujamo, da poti, krajše od 500 km, opravijo z zelenimi prevoznimi sredstvi.

Udeleženec bo pred pričetkom mobilnosti prejel znesek za standardno potovanje, četudi bo predvidel zeleno potovanje. Razlika do zneska za zeleno potovanje bo po koncu mobilnosti (ob predložitvi ustreznih dokazil o načinu potovanja) dodeljena tistim udeležencem, ki bodo v kraj mobilnosti in nazaj večinski del poti potovali z nizko emisijskimi prevoznimi sredstvi: z avtobusom, z vlakom, s kolesom in/ali drugim skupinskim prevozom (npr. GoOpti ...). Letalo, motor, avtomobil (tudi deljenje prevoza z avtomobilom) in plovilo ne sodijo med zelena prevozna sredstva. V primeru zelenega potovanja so lahko v finančno podporo zajeti tudi do 3 dodatni dnevi potovanja pred mobilnostjo in do 3 dodatni dnevi potovanja po njej, v kolikor bo iz dokazil razvidno, da je študent za izvedbo zelenega potovanja dejansko potreboval dodatne dneve za pot.

Dodatna sredstva za študente s posebnimi potrebami bodo odobrena študentom, ki bodo potrjeni za Erasmus+ mobilnost in bodo z ločeno prijavo pravočasno (skladno z navodili USMS) zaprosili za dodatna finančna sredstva iz naslova posebnih potreb. Med osebe s posebnimi potrebami se uvrščajo posamezniki, ki potrebujejo izvajanje programov z dodatno strokovno pomočjo ali s prilagoditvami glede na naravo specifične posebne potrebe.

Študenti s posebnimi potrebami so: slepi ali slabovidni študenti oz. študenti z okvaro vidne funkcije, gluhi in naglušni študenti, študenti z govorno-jezikovnimi motnjami, gibalno ovirani študenti, dolgotrajno bolni študenti, študenti z avtističnimi motnjami ter študenti s čustvenimi in vedenjskimi motnjami.

Med posebne potrebe se ne uvrščajo udeleženci iz okolij z manj priložnostmi (ekonomski razlogi).

Primeri dodatnih stroškov za študente s posebnimi potrebami so: dodatni potni stroški, prilagojen lokalni transport, dodatni stroški zaradi prilagojene namestitve, dodatni stroški zaradi pomočnika, stroški zdravstvenih storitev, stroški posebnih didaktičnih pripomočkov ipd.

Študenti bodo upravičeni tudi do zdravstvenega in nezgodnega zavarovanja v primeru, da Evropska kartica zdravstvenega zavarovanja ne krije nujnih zdravstvenih storitev v javnih zdravstvenih zavodih v državi (https://www.zzzs.si/zzzs-api/obrazci/narocilo-evropske-kartice-zdravstvenega-zavarovanja-evropska-kartica/), kjer bodo opravljali Erasmus+ mobilnost. Za študente, ki bodo odšli na mobilnost v države, v katerih Evropska zdravstvena kartica ne velja, bo zavarovanje uredila USMS, v kolikor bodo študenti za to zaprosili ob oddaji prijave na Erasmus+ finančno pomoč, in sicer tako, da prošnjo pravočasno (pred odhodom na mobilnost) pošljejo na ustrezni e-naslov USMS[2]. Študenti, ki bodo za to zaprosili, bodo potrebne informacije in polico zdravstvenega zavarovanja prejeli pred odhodom na mobilnost na svoj elektronski naslov, ki ga bodo navedli v spletni prijavi za pridobitev Erasmus+ finančne pomoči.

 

NAČIN PRIJAVE IN ROK ZA ODDAJO VLOG

Študent, ki želi oditi na kratkoročno doktorsko Erasmus+ mobilnost v tujino, mora izpolniti prijavo v sistemu VIS, najkasneje 30 dni pred začetkom mobilnosti.

Nepopolne prijave in prijave, oddane po predpisanem roku za oddajo, ne bodo obravnavane. Več informacij lahko kandidati dobijo pri kontaktnih osebah za program Erasmus+ na članici:

 

RAZPISNA DOKUMENTACIJA

Vodnik za prijavitelje je na voljo na spletnem naslovu: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/document/erasmus-programme-guide-2024-version-1.

Razpis UL je na voljo na spletnem naslovu: https://www.uni-lj.si/studij/izmenjave/izmenjave-erasmus/izmenjave-za-doktorske-studente.

Morebitne specifične informacije posamezne članice objavijo na svojih spletnih straneh.

 

SPREMEMBE POGOJEV RAZPISA IN FINANCIRANJA

UL si kot izvajalec tega razpisa pridružuje pravico, da v primeru spremenjenih finančnih pogojev ali pojava višje sile spremeni oz. dopolni pogoje financiranja. Spremembe pravil in pogojev sodelovanja na razpisu lahko opravi kadar koli.

O vseh spremembah in novostih bo izvajalec obveščal z objavami na spletnem mestu: https://www.uni-lj.si/studij/izmenjave/izmenjave-erasmus/izmenjave-za-doktorske-studente.

Mednarodna pisarna UL FŠ

___________________________________________________________________________________________________________________

NAKNADNI JAVNI RAZPIS ZA ZBIRANJE KANDIDATOV ZA FIZIČNO/KOMBINIRANO DOLGOROČNO MOBILNOST ŠTUDENTOV Z NAMENOM ŠTUDIJA V OKVIRU PROGRAMA ERASMUS+ V 2. SEMESTRU ŠTUDIJSKEGA LETA 2025/2026

Navodila za prijavo na naknadni razpis Erasmus+ študijske izmenjave za leto 2025/26:

  • Prijavite se preko VISa, razdelek: Prijava na izmenjavo.
  • Rok za oddajo popolne prijave preko VISa ter prijavnice z vsemi dokazili je, 08. 07. 2025. (Razpis je odprt )
  • Prijave so možne samo v okviru navedenih bilateralnih partnerjev UL FŠ ( z vsakem partnerjem imamo določeno število mest, eno do dveh mest za posamezno destinacijo in stopnjo študija; če je več prijav za eno mesto bo izveden izbirni postopek na podlagi povprečne ocene). Več informacij in seznam razpoložljivih partnerjev  najdete spodaj
  • Pri nekaterih partnerjev (glej seznam partnerjev) je potrebno imeti določeno znanje  jezika
  • Nepopolne vloge ter vloge, ki bodo oddane po pretečenem roku, se ne bodo upoštevale.

 Vsebina vloge in priloge

  • Prijavnica (izpolnjena v VISu).
  • Dokazilo o povprečni oceni. V kolikor študent na trenutno vpisani stopnji študija še ni opravil izpitov ali vaj, predloži potrdilo o opravljenih izpitih na predhodno opravljeni stopnji študija.
  • Motivacijsko pismo na največ eni strani.
  • Potrdilo  o znanju tujega jezika (ker je to potrebno)

Seznam razpoložljivih (nezasedenih ) partnerjev za naknadni razpis SMS 25/26

  1. CZ, MASARYKOVA UNIVERZITA, BRNO (Erasmus koda: CZ BRNO05); prva in druga stopnja
  2. DE, UNIVERSITAT KONSTANZ, KONSTANZ (Erasmus koda: D  KONSTAN01 ); prva  stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju nemščine B2)
  3. DE, HUMBOLDT-UNIVERSITAT ZU BERLIN, BERLIN  (Erasmus koda: D  BERLIN13); prva stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju nemščine B2)
  4. DE, FRIEDRICH-SCHILLER-UNIVERSITAT JENA, JENA (Erasmus koda: D  JENA01); prva-, druga- in tretja stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju nemščine B2)
  5. DE, TECHNISCHE UNIVERSITÄT KAISERSLAUTERN (Erasmus koda: D KAISERS01); prva stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju nemščine B2)
  6. DE, DEUTSCHE SPORTHOCHSCHULE KOLN  (Erasmus koda: D  KOLN02); prva stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju nemščine B2, ponujajo pa tudi sklop predmetov v angleščini)
  7.  DE, RUHR-UNIVERSITAET BOCHUM  (Erasmus koda: D  BOCHUM01); prva stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju nemščine B1)
  8. AT, UNIVERSITAET WIEN, WIEN (Erasmus koda: A  WIEN01); prva stopnja (Partner zahteva potrdilo o znanju nemščine B2)
  9. ES, UNIVERSIDAD DE EXTREMADURA, BADAJOZ (Erasmus koda: E  BADAJOZ01); prva in druga stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju španščine B1)
  10. ES, UNIVERSIDAD DE GRANADA, GRANADA (Erasmus koda: E  GRANADA01); prva stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju španščine B1)
  11. ES, UNIVERSIDAD DE LAS PALMAS DE GRAN CANARIA, LAS PALMAS DE GRAN CANARIA (Erasmus koda: E  LAS-PAL01); prva stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju španščine B1)
  12. PL, AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO IM EUGENIUSZA PIASECKIEGO, POZNAN (Erasmus koda: PL POZNAN08); prva stopnja
  13. HR, SVEUCILISTE U ZAGREBU, ZAGREB (Erasmus koda: HR ZAGREB01); prva-, druga- in tretja stopnja
  14. HR, JOSIP JURAJ STROSSMAYER UNIVERSITY OF OSIJEK, (Erasmus koda: HR OSIJEK01), prva in druga stopnja
  15. HR, FACULTY OF KINESIOLOGY SPLIT, (Erasmus koda: HR SPLIT01), prva, druga in tretja stopnja  
  16. PT, INSTITUTO POLITECNICO DO PORTO, PORTO (Erasmus koda: P  PORTO05) ; prva stopnja (Partner zahteva potrdilo  o znanju portugalščine B1)
  17. PT, INSTITUTO POLITECNICO DE SANTAREM (Erasmus koda: P  SANTARE01) prva stopnja
  18. IT, UNIVERSITA DEGLI STUDI DI ROMA FORO ITALICO, ROMA (Erasmus koda: I  ROMA05 ); prva in druga stopnja (Partner zahteva potrdilo o znanju italijanščine B2)
  19. IT, UNIVERSITA DEGLI STUDI DI PALERMO (Erasmus koda: I PALERMO01 ); prva in druga stopnja (Partner zahteva potrdilo o znanju italijanščine B2)
  20. LT, LIETUVOS EDUKOLOGIJOS UNIVERSITETAS , VILNIUS (Erasmus koda: LT VILNIUS04); prva stopnja
  21. LT, VYTAUTO DIDZIOJO UNIVERSITETAS, Kaunas  (Erasmus koda: LT KAUNAS01), prva stopnja
  22. EE, TALLINNA ÜLIKOOL, TALLINN  (Erasmus koda: EE TALLINN05  ); prva in druga stopnja
  23. TR, HACETTEPE UNIVERSITY, ANKARA  (Erasmus koda: TR ANKARA03 ) ; prva  in tretja stopnja
  24. TR, GAZI UNIVERSITY, ANKARA (Erasmus koda: TR ANKARA02 ); prva stopnja
  25. FI, LAPLAND UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES, ROVANIE (Erasmus koda: SF ROVANIE11); prva stopnja  
  26. LV, UNIVERSITY OF LATVIA, RIGA (Erasmus koda: LV RIGA01); prva stopnja
  27. RS, UNIVERSITY OF NIŠ, (Erasmus koda: RS NIS01), prva, druga in tretja stopnja
  28. IS, REJKJAVIK UNIVERSITY (Erasmus koda: IS REYKJAVIK05), druga in tretja stopnja
  29. BE, KATHOLIEKE UNIVERSITEIT LEUVEN, LEUVEN (Erasmus koda: B LEUVEN01), tretja stopnja
  30. BE , VRIJE UNIVERSITEIT, Brussel, (Erasmus koda: B BRUSSEL01), prva, druga in tretja stopnja
  31. F, BORDEAUX UNIVERSITY, (Erasmus koda: FR BORDEAU 58), Prva stopnja (Partner zahteva potrdilo o znanju francoščine B2)
  32. F, UNIVERSITE DE BRETAGNE OCCIDENTALE (UBO) (Erasmus koda: F BREST01), prva in druga stopnja (Partner zahteva potrdilo o znanju francoščine B2)
  33. SK, UNIVERSITY OF PRESOV  (Erasmus koda: SK PRESOV0), prva in druga stopnja
  34. RO, UNIVERSITATEA VASILE ALECSANDRI DIN BACAU  (Erasmus koda: RO BACAU01), prva stopnja
  35. RO, UNIVERSITATEA TRANSILVANIA DIN BRASOV  (Erasmus koda: RO BRASOV01) ), prva stopnja

(Opomba: Trenutno je UL FŠ še vedno v fazi podaljšanja Erasmus+ sporazumov s partnerji, iz tega vidika lahko pride do sprememb seznama partnerjev in tudi pogojev)

 

Dodatne informacije najdete tukaj: Razpisno besedilo

 

Mednarodna pisarna UL FŠ

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Naknadni razpis SMS-regiji 13 in 14 ter 3. države

Naknadni javni razpis za zbiranje kandidatov za fizične/kombinirane dolgoročne mobilnosti študentov z namenom študija v partnerskih državah regij 13 in 14 ter v tretjih državah, ki niso pridružene programu Erasmus v študijskem letu 2025–2026

Razpis je odprt za vse države (razen Rusije in Belorusije), tudi za tiste države npr. Kitajska, kjer sodelujemo v KA171 (kreditna mobilnost). Odhodne mobilnosti za študente so odlična priložnost za vzpostavitev ravnovesja s partnerji. Za prijavo velja isti rok in datumi kot za naknadno Erasmus+ študijsko izmenjavo  2025/2026.

Pri interesu se prosim javite v mednarodni pisarni Fakultete za šport.

Mednarodna pisarna UL FŠ